Stock

1887

Stock Logo

Zaman Tüneli

1935
Stock
1935 yılına ait bir belge
1936
Stock
Aynı belgenin bir yıl ara ile güncellenmiş hali

1887 yılında İstanbul’da, bir İngiliz vatandaşı ve Patent Vekili olan Bay H. W. Stock tarafından kurulan firmamız Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanında hizmetler sunmaktadır.

İlk yıllarda, Bay Stock, Bay Mountain ile ortak olmuştur. 20. yüzyılın başlarında, Bay Stock vefat ettikten sonra Bay Edward Gout şirkete ortak olmuş ve şirketi yönetmiştir. Şirketimiz 1937 yılında İstanbul Ticaret Odası’na tescil edilmiştir. 1940’larda Bay Gout, firmayı Bay Douglas Whittall ve kardeşi Bay Victor Whittall’a ve Bay Haydar Dündar’a devretmiştir. Firmanın adı H.W. Stock, Douglas G. Whittall and Co. şeklinde değişmiştir. Ancak, Whittall’ların şirkete katılımı kısa sürmüştür. Kısa süre sonra Haydar Dündar şirketi Whithall’lardan devralarak şirketin tek sahibi olmuştur. Şirketi dört çocuğu ile birlikte yönetmiştir. Firmamız bugün Haydar Dündar’ın oğlu Kazım Dündar ve Haydar Bey’in torunları Evin Dündar Kazmirci, Ömer Dündar ve Revan Dündar tarafından yönetilmektedir.

Marka ve Patent Vekilleri, Avrupa Patent Vekilleri, avukatlar ve mühendislerden oluşan ekibimizle, firmamız, müvekkillerini Türk Patent ve Marka Kurumu, Kültür Bakanlığı, Türk Alan Adı Tescil Kurumu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Resmi Kabz Memurluğu ve Mukayitlik Dairesi ve gümrük idareleri nezdinde temsil etmektedir.

İletişim

Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi 173,
Şişli, 34394, İstanbul, Türkiye

Tel:+90 (212) 324 31 00
stock.com.tr

Bu sayfayı paylaşabilirsiniz